I
2014
Ziemia Noworudzko-Broumovska
Nasz najnowszy album fotograficzny to prezentacja najbardziej interesujących atrakcji turystycznych Ziemi Noworudzko-Broumovskiej. Dołożyliśmy wszelkich starań, by na fotografiach uchwycić jej magnetyzujące piękno, jednakże nawet najlepsze zdjęcie nie oddaje w pełni wyjątkowego klimatu tego miejsca. Niech nasza publikacja będzie swoistym zaproszeniem w niezwykłą podróż po polsko-czeskim pograniczu i zachętą do poznawania jego bogatej historii i fascynującej kultury. Życzymy wielu wspaniałych wrażeń! Wydano dla Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, 101 stron, czterojęzyczny (polski, czeski, angielski, niemiecki), nakład 2000 egzemplarzy.

I
2014
Kalendarz Wenecki - "domek"
A na biurko polecamy nieco zmodyfikowaną wersję kalendarza ściennego "Carnevale di Wenezia" w idealnym formacie 15x19 cm :)

I
2014
Carnevale di Venezia
Prezentujemy nasz firmowy karnawałowy kalendarz na rok 2014. Viva Italia! 13-planszowy, format 30x42 cm.

I
2014
Barwy mojego powiatu
Album „Barwy mojego powiatu” jest zbiorem prac zaprezentowanych w konkursie o tym samym tytule. Wzięli w nim udział mieszkańcy powiatów żagańskiego i Görlitz oraz Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W swoich pracach konkursowych nawiązują do przeszłości i współczesności swojego regionu, prezentują jego przyrodę, architekturę, ludzi oraz odnoszą się do lokalnych zwyczajów i tradycji. Sugerowana przez organizatorów różnorodność technik plastycznych sprawiła, że autorzy mogli wykorzystać całą ich gamę począwszy od malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii, przez rzeźbę, płaskorzeźbę, na ceramice, hafcie i tkaninie artystycznej kończąc. Mile widziane były także techniki mieszane. Wielobarwne prace konkursowe można obejrzeć w wydanej przez nas publikacji. Wydano dla Powiatu Żagańskiego, format 29x29 cm, 100 stron.

I
2014
Mapa Ziemi Noworudzko-Broumovskiej
Wyruszając w nieznane warto zawsze zaopatrzyć się w mapę. Ta wydana przez nas zawiera nie tylko szczegółowe odwzorowanie terenu pogranicza polsko-czeskiego w rejonie Nowej Rudy i Broumova, ale także opisy najciekawszych atrakcji turystycznych, ich fotografie oraz nasze autorskie propozycje miejskich ścieżek spacerowych. Wydano dla Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie; format: 67x98 cm; skala: 1: 60 000; czterojęzyczna -języki polski, czeski, angielski, niemiecki; nakład 1000 egzemplarzy.

I
2014
WOŚP, gramy z Wami!
Podobnie jak w ubiegłym roku Agencja Fotograficzno-Wydawnicza Olszewski włącza się do tej szlachetnej akcji charytatywnej i wystawia na licytację to, co ma najcenniejszego – czyli ulubione fotografie w formie dyptyku :) Zapraszamy do wzięcia udziału w hucznym Finale oraz licytacji na rzecz WOŚP! :) http://aukcje.wosp.org.pl/dyptyk-makowo-i891671

I
2014
Moje babička - dědeček píše básničky
Tym razem zgłębiliśmy świat poezji. „Moja Babcia – Mój Dziadek pisze wiersze”, to uroczy tomik zawierający utwory polskich i czeskich autorów – utalentowanych literacko babć i dziadków, którzy w pierwszej kolejności tworzą dla najbardziej wyrafinowanych krytyków – własnych wnuków :) Wydano dla Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, format 12x19 cm, 34 strony, polsko-czeski, nakład 500 egzemplarzy.

XII
2013
Przyrodnicze fascynacje
Przełamując wrodzoną skromność śpieszymy pochwalić się, że nasza Agencja Fotograficzno-Wydawnicza wygrała konkurs organizowany przez Roztoczański Park Narodowy na kalendarz edukacyjny "Przyrodnicze fascynacje". Kalendarz biurkowy stojący, format A4 (poziom), 7 kart, kreda 200 g, nakład: 1000 egzemplarzy.

XII
2013
Astem
Dla firmy Astem wydaliśmy 7-planszowy kalendarz ścienny z urokliwymi pejzażami i zachwycającą architekturą najpiękniejszych europejskich zakątków: włoskich, szwajcarskich i francuskich. Format: 31x45 cm

IX
2013
Gminy Jakości
Brzyska, Dębowiec, Jasło, Skołyszyn i Tarnowiec to gminy położone w województwie podkarpackim. W ramach wspólnie realizowanego projektu wydany został za naszym pośrednictwem folder informacyjno-promocyjny opisujący walory przyrodniczo-kulturowe panujące na ich terenach. Wydano dla Gminy Jasło, 96 stron, nakład 3000 egzemplarzy.

IX
2013
Kuchnia pachnąca Podlasiem
Prezentujemy nasze najnowsze wydawnictwo – gorącą i pachnącą „Kuchnię podlaską”, unikatowy zbiór tradycyjnych przepisów i receptur pozyskanych wprost od podlaskich gospodyń i gospodarzy. Publikację polecamy kulinarnym smakoszom, ale również wszystkim tym, którzy chcą skosztować wspaniałych kresowych potraw, inspirowanych kuchnią polską, litewską i tatarską. Wydano dla Województwa Podlaskiego, 72 strony, dwie wersje językowe (polska i angielska), łączny nakład 8500 egzemplarzy

VIII
2013
Ziemia z nieba
Osoby zaprzyjaźnione z naszym wydawnictwem wiedzą, jakim sentymentem darzymy Roztocze. Tym razem jego zachwycający krajobraz podziwialiśmy z lotu ptaka :)

VII
2013
المساجد التتار في شمال شرق بولندا
Tatarzy osiedlili się na ziemiach polskich w XIV wieku. Byli to głównie uciekinierzy polityczni starszyzny tatarskiej ze Złotej Ordy i Krymu. Ich potomkowie do dziś kultywują rodzime tradycje religijne, kulturowe i kulinarne. Kruszyniany i Bohoniki to dwie małe podlaskie miejscowości, w których ciągle tętni serce Polskiego Orientu.

VII
2013
Smaki Podlasia
Rozpoczęliśmy prace nad albumem kulinarnym "Kuchnia podlaska". Już pierwsze dni skłoniły nas do refleksji, że Podlasie trafia do serc turystów przede wszystkim przez żołądek :)

VII
2013
Plener na Podlasiu
Podlasie jest regionem, gdzie na przestrzeni wieków ścierały się wpływy polskie, litewskie, białoruskie, ukraińskie i tatarskie. Ta wielokulturowa mozaika ma dziś swoje odzwierciedlenie w całym fascynującym folklorze kresowym, interesującej architekturze i urzekającym klimacie pogranicza.

VI
2013
Broumov ponownie
...

VI
2013
Nowa Ruda - ciąg dalszy...
Kilka fotografii pięknej Nowej Rudy.

VI
2013
Czeski Broumov
W ramach prac wydawniczych dla Nowej Rudy odwiedzamy jej transgranicznego partnera - klimatyczne miasto Broumov.

VI
2013
Plener w Nowej Rudzie
Rozpoczęliśmy prace nad realizacją albumu dla Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Oto pierwsza fotorelacja z tego urokliwego miasta leżącego na pograniczu polsko-czeskim.

V
2013
Fototapety
Prezentujemy fototapety zrealizowane na zlecenie firmy Modulor Sp. z o.o. dla Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Prace obejmowały wykonanie fotografii, projektów graficznych oraz wydruk około 80 m2 fototapet winylowych.

IV
2013
Poszukiwanie wiosny na Roztoczu
Soczysta zieleń... intensywny fiolet... przeczysta biel... Roztocze, ach Roztocze... :)

IV
2013
MARCIN WYROSTEK COLORIAGE
Reportaż z koncertu laureata programu Mam Talent w Kąśnej Dolnej. "Coloriage" oznacza kolorować, malować. Taka właśnie jest muzyka Marcina Wyrostka i jego zespołu - brawurowa, pełna emocji, wielobarwna.

III
2013
Wesołych Świąt!
Obfitych łask Zmartwychwstałego Pana, wiary w siebie i drugiego człowieka, optymizmu i pogody ducha oraz wielu pyszności na wielkanocnym stole życzy Agencja Fotograficzno-Wydawnicza Olszewski:) Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

II
2013
Karnawał Wenecki
Ta największa zabawa uliczna w Europie przyciąga rok rocznie rzesze turystów z całego świata. Parady maskowe, happeningi, spektakle muzyczne, feeria barw i dźwięków, tajemniczy klimat - oto Karnawał Wenecki! Gratka dla fotografa! :)

II
2013
Plener w Wenecji
Zimowy plener w Wenecji...

I
2013
Kumoterska Gońba
Zimą w czasie góralskiego karnawału już od dziesiątków lat w każdej podhalańskiej wsi toczy się ostra rywalizacja o prymat w powożeniu kumoterkami oraz skiringu i ski-skiringu. Ścigają się gazdowie jak Podhale długie i szerokie. Wyścigi te to wspaniałe widowisko nie tylko dla miejscowych, ale także dla turystów oraz fotografów :)

I
2013
Gramy dla WOŚP!
Zapraszamy do licytacji na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów! Fotografia zatytułowana "Między snem a burzą". Cena wywoławcza 1 zł. Kto da więcej?!! :) http://aukcje.wosp.org.pl/foto-tajlandia-i754667

I
2013
Kalendarze 2013
Oto nasze firmowe kalendarze ścienne oraz biurkowe na rok 2013 :)

XII
2012
Wyjątkowy kalendarz "Tarnów - wolność nie tylko dla gołębi..."
Grafika łącząca zdjęcia i rysunki najładniejszych tarnowskich miejsc i budynków. Projekt zrealizowany na zlecenie firmy Modulor Sp. z o. o. Kalendarz dostępny w dwóch wersjach - ściennej i biurkowej.

XII
2012
Mapa rysunkowa - Lasy Janowskie
Prezentujemy najnowszą publikację - mapę rysunkową Lasów Janowskich. Wydana w nakładzie 6tyś. egzempalarzy dla Urzędu Miata w Janowie Lubelskim.

XI
2012
Slovensko - Stará Ľubovňa, znowu przejazdem gdzieś...
...

XI
2012
Idą święta...
Puściliśmy do druku nowe ogłoszenie prasowe dla Ministerstwa Środowiska :-) Można zobaczyć je w Rzeczpospolitej i Uważam Rze

XII
2012
Kalendarz dla Ministerstwa Środowiska
Prezentujemy kalendarz ścienny na 2013, który wydaliśmy dla Ministerstwa Środowiska.

XI
2012
Ministerstwo Środowiska :-)
Nasza najnowsza publikacja - folder dla Ministerstwa Środowiska

IX
2012
Pocztówki z Kresów
Kończymy pracę w Lubaczowie i Jaworowie. Zachęcamy do przyjazdu w te strony i zobaczenia najpiękniejszych zakątków Kresów Wschodnich :)

IX
2012
Jesień na Roztoczu
Roztoczańska przyroda urzeka o każdej porze roku. Jesienią tonie w fioletowych odcieniach wrzosów. I jest niezwykle fotogeniczna :)

IX
2012
Na Kresy!
Poprzez naszą najnowszą publikację "Lubaczów-Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa" zapraszamy w podróż na Kresy i zachęcamy do odpoczynku w najpiękniejszych miejscach Lubaczowa, Jaworowa oraz w ich okolicach. Więcej na ten temat można znaleźć w zakładce Wydawnictwo/Foldery.

IX
2012
Lubaczowskie klimaty
Praca nad publikacją "Lubaczów-Jaworów dwa potencjały wspólna szansa" staje się szansą do wzbogacenia naszego fotograficznego archiwum o zdjęcia okolicznych zabytków i plenerów :)

IX
2012
Zoom Natury!
Nasze najnowsze publikacje to album ogólnopromocyjny i informator turystyczny prezentujące najpiękniejsze miejsca i najciekawsze atrakcje turystyczne, przyrodnicze i kulturowe Lasów Janowskich, z uwzględnieniem przydatnych informacji dla turystów. Więcej na ich temat można znaleźć w zakładce Wydawnictwo/Foldery.

VIII
2012
на зеленій Україні...
Кожна поїздка в Україну сама по собі є пригодою. Файна атмосфера сприятлива для зйомки а кровну слов'янську душу можна знайти майже в кожній зустрічній людини. Поляк, українець - два брати. Гей, соколи!

VIII
2012
Pożegnanie z krainą janowską
Powoli kończymy naszą przygodę z urokliwymi zakątkami Lasów Janowskich. Wspomnienia związane z pracą nad wydaniem publikacji utrwalone zostały na fotografiach :)

VIII
2012
Najbardziej apetyczna publikacja sezonu...
Pierwszym namacalnym dowodem naszej pracy dla Janowa Lubelskiego są apetyczne "Smaki Ziemi Janowskiej" - zawierające przepisy janowskich gospodyń na tradycyjne dania, desery i nalewki. Więcej informacji na temat tej publikacji można znaleźć w zakładce Wydawnictwo/Foldery.

VIII
2012
Z wizytą w Kocudzy
Jarzębina to znana w całej Polsce grupa folkowa. Siedem przesympatycznych żywiołowych Pań emanujących pozytywną energią. Ich wdzięk, bezpretensjonalność i poczucie humoru sprawiły, że sesja zdjęciowa przebiegła niezwykle sprawnie, w wesołej atmosferze i sprawiła wiele przyjemności zarówno samym modelkom, jak i fotografowi :)

VIII
2012
W zagrodzie Garncarza
W Łążku Garncarskim pojawiamy się przy okazji wydawania publikacji dla Janowa Lubelskiego. Ta mała wioska położona nad rzeką Bukową od XVIII wieku związany jest, jak sama nazwa wskazuje, z garncarstwem. Bogate zdobnictwo i ciekawa ornamentyka sprawiły, że z czasem stał się najważniejszym w Polsce ośrodkiem wyrobu ceramiki – naczyń i kafli. Do dziś można tam zobaczyć tradycyjne metody wytwarzania ceramiki artystycznej, odwiedzić zagrody garncarza i kaflarza, a nawet wytoczyć i przyozdobić swój własny garnek :)

VIII
2012
Smakołyki janowskie
Kraina Lasów Janowskich charakteryzuje się bogactwem regionalnych smaków. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest gryczak janowski, który wypiekany jest w niemal każdej janowskiej kuchni. Kasza gryczana jest kulinarną wizytówką regionu. Wizyta w tych stronach była fantastyczną okazją nie tylko do tego, żeby zrobić zdjęcia, ale także posmakować wspaniałego jadła i tradycyjnych nalewek :)

VII
2012
Plener janowski
Plener w Lasach Janowskich został wykonany przy okazji kompletowania dokumentacji fotograficznej do janowskich publikacji. Miło jest pracować wśród tak malowniczych krajobrazów :)

VI
2012
Saksonia szwajcarska
Wydawanie publikacji sprzyja okazjonalnym wycieczkom w różne ciekawe miejsca :) Nie inaczej było w przypadku pracy nad wydawnictwem "Powiat Żagański na dawnej karcie pocztowej". Jako "produkt uboczny" powstał plener w zachwycającej Szwajcarii Saksońskiej :)

VI
2012
"Powiat Żagański na dawnej karcie pocztowej"
Prezentujemy Wam naszą najnowszą publikację - „Powiat Żagański na dawnej karcie pocztowej”. Album ten zawiera obrazy miejscowości powiatu żagańskiego i Görlitz utrwalone na starych widokówkach. Format B5, 152 strony, dwujęzyczny, wydany w nakładzie 2000 na zlecenie Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Więcej można zobaczyć w dziale Wydawnictwo/Albumy

Galeria autorska     Fotografia     Wydawnictwo     Aktualności     Butik     Realizacje     Kontakt
All © 2024 Agencja Fotograficzno-Wydawnicza OLSZEWSKI